• امروز سه شنبه, 01 تیر 1400 - Tue 06 22 2021
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  شهید علی پیرزاده

  شهيد علي پيرزاده

  فرزند: محمد 

  تاريخ تولد: 1340  

  محل تولد:شهرستان گناباد-باغ آسيا

  تحصيلات: خواندن و نوشتن

  وضعيت تأهل: مجرد

  شغل: قاليباف 

  تاريخ شهادت: 1359/07/17

  محل شهادت: جبهه خونين شهر-دژ خرمشهر

  مسئوليت در جبهه: تك تيرانداز

  نام عمليات: حمله دشمن به خرمشهر ابتداي جنگ

  نحوه شهادت: اثابت تركش خمپاره

  محل دفن: گلزار شهداي روستای باغ آسيا(بهشت عباس(

  زندگينامه سرباز شهيد علي پير زاده

  شهيد علي پيرزاده در سال 1340 در خانواده اي متدين و مستضعف در روستاي باغ آسيا از توابع شهر گناباد بدنيا آمد دوران كودكي را تحت تربيت والدينش گذراند و در سن 7 سالگي وارد مكتب خانه جهت فراگيري قرآن مجيد شد و موفق گرديد در مدت 18 ماه قرآن را بخوبي فراگيرد و در سن 9 سالگي در منزل به امر قاليبافي پرداخت و گاهي روزها به دامداري و كشاورزي

  مي پرداخت و شبها را هم جهت قرائت نماز و قرآن به مسجد محل ميرفت . در طول 18 سال زندگيش دو سال شبانه به مدرسه رفت تا اينكه خواندن و نوشتن ياد گرفت. در 18 سالگي اسمش براي سربازي درآمد كه با علاقه و شوق فراوان به خدمت سربازي رفت! در ارتش دوران آموزش را در كرمان به مدت 3 ماه طي كرد و بعد جهت ادامه خدمت به اهواز رفت.

  علي در انقلاب متحول شد چون در بيشتر مراسم بزرگداشت شهداي قم- تبريز، خراسان- اصفهان- تهران برگزار ميگرديد او هم شركت ميكرد. لذا سخنرانيهاي آگاه باعث شد كه علي متحول شود و جذب انقلاب و علاقه به امام و انقلاب پيدا كند . پدرش به او گفته بود بيا مانند ديگر برادرانت كه معاف كردم تو را هم معاف كنم در جواب پدرش گفت:اگر زمان طاغوت بود من به سربازي نمي رفتم و مرا معاف مي كرديد ولي حال كه امام حكومت اسلامي تشكيل داده و سرباز امام هستم من با كمال رضايت و خوشحالي به سربازي ميروم تا من هم خدمت كوچكي كرده باشم.شهيد آموزش نظامي را در پادگان آموزشي 05 كرمان به مدت سه ماه ديده بود محل خدمت شهيد لشكر 92 زرهي اهواز دژ خرمشهر و دشت آزادگان بوده كه در همانجا بود كه جنگ آغاز شد و بعد از يك ماه بود كه شهيد ميگردد و جنازه اش هم مفقود مي شود.

  نامه اي از بهشت

  افتخار مي كنم سرباز امام زمان(عج) و روح الله هستم و 15 روز مرخصي دارم و هر روز به اندازه يك سال بر من مي گذرد بايد بروم و به جبهه برگردم.

   

  گردآورنده : سید جلال موسوی

   

  نظرات  

   
  حسین
  0 #2 حسین در تاریخ: جمعه 10 ارديبهشت 1395 ، ساعت 02:02 ب ظ
  د سلام شهید عزیز
   
   
  Amir pirzadeh
  0 #1 Amir pirzadeh در تاریخ: شنبه 17 بهمن 1394 ، ساعت 08:11 ب ظ
  با سلام شما در اینجا نوشتین که پیکر شهید مفقود است ودرست نیز هست چون لباس های شهید روخاک کرده اند ولی چرا در قسمت شهدا و افزار اندرویدی باغ اسیا چیزی از جاویدالاثر شهید نوشته نیس لطفا درصورت امکان اصلاح کنید.با تشکر
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد