• امروز سه شنبه, 01 تیر 1400 - Tue 06 22 2021
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  از میان نامه های رسیده

  از خودگذشتگی ساده نیست، اما ضرورت دارد

  بزرگی می گوید:" عشق يعني اينكه آدمي جزيي از همه چيز باشد". سخن ارجمندی ست.بی تردید همه ی ما با تجربه ای در قلمرو زیستی خود با این مفهوم مواجه بوده ایم .همیشه هستند اندک وارستگانی که به جای نشستن در کنج عافیت و کناره گزینی از متن دردها و گرفتاری های همگانی، زندگی با رنج دیگران را برگزیده اند. اندکند ،کیمیایند،کم یابند اما هستند و این اراده ی لایتغیر خداوند هستی بخش است که جهان از وجود نیک اندیشانی که گشاینده ی کارند و تدبیر کننده ی امور، خالی نباشد.در رشد روزافزون روحیه ی مصلحت اندیشی و بی تفاوتی و گاه حتی منفعت طلبی و سودجویی و گره افکنی و مانع تراشی،اینگونه مقرر شده است که فضیلت ها و خصایل نیکو نیز کارگزارانی داشته باشند و راه ستایش شده ی ازخودگذشتگی برای دیگران، بی رهرو نباشد.

  برای همه ی کسانی که خالصانه به مردم خدمت می کنند حقیقتا چه پاداشی بزرگتر و چه دلخوشی گرانمایه تر از این است که می دانند دنباله رو و تابع چه گرامیانی هستند وپشت سر چه مردان بزرگی در تاریخ قدم برمی دارند؟

  سرسلسله ی خوبان و ازخودگذشتگان ورنج دیدگانی که هستی خود را وقف آرامش و شادی و زندگی دیگران کرده اند انبیاء و ائمه و اولیاءو صالحان روزگاربوده اند.در هر دورانی این مشعل به دست شایستگانی سپرده شده است که خاموشان وتاریک اندیشان و درراه ماندگان را رهبری کنندو آن ها که در دوران ما خودخواسته و صادقانه چنین سرنوشتی را برای خود رقم زده اند مفتخرند که بخشی از این جریان بزرگ تاریخی باشند .و اما اصل سخن این که اعضای محترم شورای روستای باغ آسیا و دهیار محترم که واجد همان خصلت های ویژه تلاش بی وقفه و بی دریغ خالصانه در مسیر منافع عمومی و خدمت به مردم محل هستند بار دیگر فرصت وتوفیق تداوم ماموریت یافته اند.

  انتخاب مجدد اعضاي شوراي اسلامي روستای باغ آسیا نتيجه ي بينش صحيح و درك منطقي اهالي شريف و نجيب از عملكرد درخشان و كم نظير فرزندان فرهيخته وارجمندش در اين نهاد مبارك و فرخنده است.

  من از طرف خودم و همه ي آن ها كه با من در اين سخن همعقيده اند دست توانمند فرد فرد اين عزيزان را به گرمي مي فشارم ودر برابر شكيبايي ها ،رنج ها ،كوشش ها و خدمات گران ارزش ايشان سر تعظيم فرود مي آورم.بر همه ي اهالي گرامي و بخصوص اهل نظر پوشيده نيست كه امروز شوراي اين روستاي آباد و سرافراز الگوي كمال گرايي و تعالي طلبي و رشد پرشتاب و توسعه ي فراگير در ميان همه ي روستاهاي منطقه و بلكه فراتر است.تفاوت میان آنچه انجام می شود و کاری که ظرفیت انجام آن وجود دارد می تواند گره همه ی فروبستگی های جهان را باز کند.و این جمع ارجمند به جای گسترش دادن محدودیت ها و توقف در زنجیر نتوانستن ها و نمی شود ها ،کار بی وقفه و پیروزی را برگزیده اند.

  آنچه امروز به همت اين گروه شايسته ، سختکوش، عملگرا و البته با مدیریت مدبرانه و خستگی ناپذیرجناب آقای عباس غلامیان به حقيقت پيوسته است در مقياس كلان تر و براي ساختارهاي مشابه مي تواند يك نمونه ي والا و يك شاخص معتبر باشد.از همه ي اعضاي محترم شوراها ي بخش هاي مختلف گناباد بدون دخالت احساس تعلق يا گرايش محلي به عنوان يك پيشنهاد صادقانه دعوت مي كنم كه از نتايج و ثمرات رويكردها و روش ها و شيوه هاي عملكردي شوراي اسلامي باغ آسيا در تبيين واجراي برنامه هايي كه دارند بهره برداري كنند.بي ترديد كه توفيقات اين عزيزان مرهون عشق بي زوالي ست كه خداوند همچون وديعه اي ناياب آن را در قلب نيكوترين و بهترين بندگانش به امانت سپرده است.ارجمند باشيد كه خداوند شما را ارجمند كرده است.

  مهدی رمضانی - سردبیر هفته نامه فرهنگی اجتماعی اقتصادی نامه ی گناباد

  نظرات  

   
  نرجس
  0 #7 نرجس در تاریخ: جمعه 19 خرداد 1396 ، ساعت 11:03 ب ظ
  مساجد حضرت عباس(ع)، صنعتگران و مسجدالرضا(ع) از شعبه های مسجد مدرسه حضرت روح الله(ره) محسوب می شود.

  جایگاه اصلی تعلیم و تربیت، مسجد است

  در ادامه، سری هم به مسجد صنعتگران زده و با حجت الاسلام صرافیان، امام جماعت این مسجد همراه می شویم. وی مسجد را به عنوان پایگاه انسان سازی معرفی و با اشاره به انجام رهنمودهای رهبری در این مسجد، اظهار می کند: بر اساس معارف اهل بیت(ع)، معتقدیم جایگاه اصلی تعلیم و تربیت، مسجد است و در همین راستا این مسجد در هردو قسمت خواهران و براداران به مدرسه نوجوانان و  حوزه علمیه ای برای جوانان تبدی
   
   
  نرجس
  0 #6 نرجس در تاریخ: جمعه 19 خرداد 1396 ، ساعت 10:03 ب ظ
  : لباس فرم دانش آموزان پسر، لباس بسیجی و رزمی و کوله پشتی و فرم دانش آموزان دختر، چادر حسنی و روپوش سبز و سورمه است.

  برنامه روزانه مقطع راهنمایی

  وی، صرف صبحانه(هر روز یک نفر بقیه را میهمان می کند)، جزء خوانی قرآن، بیان احکام، مباحثه سخنان رهبری، سیر مطالعاتی شهید مطهری، آموزش دبستانی ها، مکالمه زبان، نظافت مسجد، نماز، مطالعات زبان و ریاضی(روز درمیان تا ساعت 14) را از برنامه های نوبت صبح و مطالعه دروس حوزوی مانند ادبیات عرب، اصول و منطق را از برنامه های نوبت بعد از ظهر مقطع راهنمایی عنوان و تصریح می کند: مدت کلاس ها 45 دقیقه تا یک ساعت است و بین کلاس ها پنج تا 10 دقیقه زمان
   
   
  نرجس
  0 #5 نرجس در تاریخ: جمعه 19 خرداد 1396 ، ساعت 10:03 ب ظ
  ادامه
  مطلب

  دانش آموزان 8 و 9 ساله به راحتی عربی و انگلیسی صحبت می کنند/ اداره اغلب امور مسجد از سوی دانش آموزان

  حجت الاسلام آباد با اشاره به توجه جدی مدرسه نسبت به آموزش زبان های خارجی، ادامه می دهد: دانش آموزان 8 و 9 ساله مدرسه به راحتی به عربی و انگلیسی مکالمه می کنند. وی با اشاره به اینکه مکبری و مؤذنی و نظافت مسجد و اداره کتابخانه بر عهده خود دانش آموزان است، به رابطه عمیق میان مسجد و خانواده های دانش آموزان و میان والدین با یکدیگر از طریق  برگزاری جلسات جمعی و  اردوهای خانوادگی اشاره می کند و می گوید: لباس فرم دانش آموزان پسر، لباس بسیجی و رزمی و کوله پشتی و فرم دانش آموزان دختر، چادر حسنی و
   
   
  نرجس
  0 #4 نرجس در تاریخ: جمعه 19 خرداد 1396 ، ساعت 10:03 ب ظ
  مدرسه در مسجد
  در باغ آسیا
  در آینده نزدیک
  در صدر اسلام، مسجد مرکز آموزش بود و اصولا مسجد مدرسه، از شاخصه های معماری اسلامی محسوب می شد. حتی وقتی مدارس مستقل هم شکل می گرفت به دلیل دینی  بودن محتوا، پیوند این دو نهاد همچنان محفوظ می ماند اما در سده اخیر و به ویژه از دوره قاجار که روابط سیاسی اقتصادی ایران و اروپا گسترش یافت، فرهنگ غرب نیز به مرور جای خود را در ایران باز کرد. خصوصا پس از تأسیس دارالفنون، امر آموزش در کشور، بیشتر دولتی و رسمی شد و  با وجود اساتید خارجی، عملا هدف، روش و محتواي برنامه آموزشي از ابتدا تحت تاثير نظامهاي تربيتي غربي قرار گرفت. دبستانها و دبيرستانهایی هم که بعدها ایجاد شد در حد وسيع از لحاظ سازمان، برنامه، محتواي دروس و عناوين، تقليدي از موسسات تربيتي غرب بود و روز به روز بر نارضایتی و ناامیدی مردم از نظام..».
   
   
  نرجس
  0 #3 نرجس در تاریخ: شنبه 13 خرداد 1396 ، ساعت 07:03 ب ظ
  سلام
  تبریک
  اما می شد
  انتخاب بهتری
  صورت گیرد
  با اضافه شدن
  2 نفر
  به ترکیب جدید
   
   
  محمد ط
  0 #2 محمد ط در تاریخ: پنج شنبه 11 خرداد 1396 ، ساعت 08:03 ق ظ
  ما هم به شورای اسلامی روستایمان افتخار می کنیم و به خوبی می دانیم که اعضای شورای اسلامی کیسه ای برای خودشان نساخته اند و با وجود اینکه می توانند از رانت ها استفاده نمایند هیچگونه موردی من نه خودم دیده ام و نه شنیده ام و این نشانه سالم بودن شورا و دهیاری است. پس هم روستاییان عزیز بیایید همانگونه که در دوره اول این شورا کمکشان کردیم در این دوره که به نظرم حساسیت بیشتری دارد تا آنجا که می توانیم کمک کارشان باشیم و آنها را تنها نگذاریم
   
   
  احمد
  0 #1 احمد در تاریخ: سه شنبه 09 خرداد 1396 ، ساعت 12:03 ب ظ
  کاملا درست و بجاست . ما هم به وجود این عزیزان افتخار می کنیم
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد