• امروز چهارشنبه, 02 تیر 1400 - Wed 06 23 2021
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  باغ آسیای گناباد پیشرو در توسعه روستایی

  photo 2017-08-28 10-31-08 روستا باغ آسیا یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان گناباد بوده از دیرباز اهمیتی ویژه داشته اما امروز به مدد تلاش جهادی و بی وقفه شورایی فعال، توسعه و پیشرفت آنچنان محسوسی نموده که باعث مهاجرت مردم به این روستا شده است.

   به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، این روستا می تواند الگویی باشد برای آنانکه گمان می کنند در روستاها نمی توان کار کرد. شورای این روستا توانست از کلیدی ترین عنصر توسعه که همانا مشارکت مردم در مدیریت روستا است استفاده کند و امروز به مدد همین نگاه، با وجود شهروندانی دغدغه مند پیشرفتی متوازن داشته باشد.

   در همین خصوص، رئیس شورای اسلامی روستای باغ آسیا گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در یک دوره چهار ساله شورای چهارم، بیش از 38 میلیارد ریال جذب پروژه های عمرانی و فرهنگی شد که از این مبلغ 11 میلیارد ریال کمک دولتی، 12 میلیارد ریال درآمد و بقیه مشارکت های مردمی بوده است.
   
  عباس غلامیان با بیان اینکه شورای چهارم روستای باغ اسیا 123 جلسه رسمی برگزار کرده است، گفت: این تعداد جلسه نیز منجر به  615 مصوبه شده است.
   
  وی ادامه داد: با مقایسه با فعالیت های عمرانی و فرهنگی که در گذشته در این روستا انجام شده است می توان گفت شورای چهارم که دوازده سال کار را در یک دوره چهار ساله انجام داده است.
   
  غلامیان خاطرنشان کرد: در راستای بازگشایی معابر 90 واحد مسکونی و 15 واحد تجاری از 10 تا 100 درصد تخریب گردید که نشان از پیگیری های مستمر و نفس گیر و همچنین تعامل با مردم دارد.
   
  رئیس شورای اسلامی روستای باغ آسیا گناباد افزود: هفت هزار و 400 متر بلوکه گذاری، 6000 متر پیاده رو سازی، قرص 3200 اصله انواع نهال مثمر و غیر مثمر و آسفالت 37 هزار متر مربع از جمله اقدامات عمرانی شورای چهارم این روستا می باشد.
   
  غلامیان استفاده بهینه از آب را در بخش کشاورزی مهم ارزیابی و تصریح کرد: در شورای چهارم 3500 متر مربع آبیاری تحت فشار نیز اجرا شده است.
   
  وی تأسیس شرکت تعاونی توسعه روستا با 407 عضو و 310 میلیون تومان سرمایه را از دیگر اقدمات شورای چهارم روستای باغ آسیا بر شمرد و بیان کرد: در این راستا ساختمان قدیم مخابرات روستا خریداری و بعد از بازسازی از آن به عنوان خانه فرهنگ استفاده می شود؛ همچنین کتابخانه قدیم روستا نیز بازسازی و به صورت موقت دهیاری روستا در آن مستقر شد.
   
  رئیس شورای اسلامی روستای باغ آسیا گناباد ساخت خانه عالم، غسالخانه،  تخریب و نوسازی مسجد عمادی و ساخت یک سوئیت در محل آرامستآن روستا را بخش دیگری از فعالیت شورای چهارم دانست و گفت: شورای چهارم با پیگیری و تلاش توانست از شرکت بنیاد بتن ایران قطعه زمینی به ارزش بیش از 15 میلیارد ریال خریداری و بعد از قطعه بندی، جدول کشی و آماده سازی جهت ساخت مسکن به متقاضیان واگذار کند.
   
  غلامیان ورود به عرصه ورزش را نیز از برنامه های شورای چهارم عنوان و ادامه داد: در این زمینه عملیات احداث یک سالن ورزشی آغاز گردید که با توجه به علاقمندی و استعداد جوانان روستا به ورزش تکمیل آن ضروری به نظر می رسد.
   
  وی اظهار کرد: با تعامل سازنده شورای چهارم با ادارات آبفای روستایی ، برق و گاز، عملیات آبرسانی، برق رسانی و گازرسانی به 110 واحد مسکونی شهرک اندیشه این روستا نیز انجام شد؛ همچنین بیش از 10 جایگاه برداشت آب شیرین در روستا احداث که تا حد زیادی مشکل آب آشامیدنی روستا بر طرف گردیده است.
   رئیس شورای اسلامی روستای باغ آسیا گناباد با بیان اینکه این موفقیت ها نتیجه تعامل و همفکری اعضا شورا بوده است ، تأکید کرد: مشارکت مردم در توسعه و پیشرفت روستاها از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هر جا که مردم دخالت داشته باشند موفقیت نیز به دست خواهد آمد.
   غلامیان همچنین گفت: اعضای شورای چهارم روستای باغ آسیا در انتخابات گذشته، بدون هیچگونه تغییر در انتخاب افراد و حتی با رأی بیشتر از دوره گذشته مجددا توسط مردم روستا انتخاب گردیده اند که نتیجه رضایتمندی مردم از عملکرد شورای چهارم می باشد.
   
  شورای روستای باغ آسیا یکی از شوراهای موفق بخش مرکزی گناباد است
   
  بخشدار مرکزی گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: اگر وظایف شوراهای اسلامی را در سه بعد تصمیم گیری، مدیریت و جلب مشارکت های مردمی در نظر بگیریم، شورای اسلامی روستای باغ آسیا در دوره چهارم با توجه به اقداماتی که انجام داده است یکی از شوراهای موفق بخش مرکزی می باشد.
   
  محمدرضا رضایی با بیان اینکه این شورا توانسته مشارکت بسیار بالایی را از اهالی جلب کند ، افزود: تعریضاتی که در بافت فرسوده انجام شده، کارهایی که در فضای کالبدی روستا انجام گرفته ، پیگیری هایی که در بحث تعویض شبکه های آب و برق با تعامل با ادارات آب و فاضلاب روستایی و برق داشته و همچنین آسفالت معابر از جمله اقدامات این شورای موفق بوده است.
   وی ادامه داد: در بحث آماده سازی فضا برای مسکن جوانان نیز با پیگیری هایی که از ناحیه بنیاد بتن شده توانسته اند شهرکی بنام شهرک اندیشه برای جوانانی که تمایل به ساخت مسکن روستایی دارند را تملک کنند.
   بخشدار مرکزی گناباد خاطرنشان کرد: یکی از رموز موفقیت این شورا این بوده که هر 5 عضو توانسته اند با همدلی و وحدت کارها را به نحو احسن به پیش ببرند.
   روستای باغ آسیا در 4 کیلومتری شهرستان گناباد واقع شده و دارای دو هزار و 100 نفر جمعیت و 670 خانوار است.

  نظرات  

   
  محسن
  0 #2 محسن در تاریخ: یکشنبه 18 فروردين 1398 ، ساعت 10:01 ق ظ
  سلام.
  یعنی واقعا ار برج6 سال 96 سایت رو آپدیت نکردین؟؟؟؟
   
   
  fana
  0 #1 fana در تاریخ: دوشنبه 06 شهریور 1396 ، ساعت 01:06 ب ظ
  با سلام و عرض خدا قوت به همه مسئولین محترم روستا
  ضمن عرض خسته نباشید و آرزوی پیشرفت بیشتر......
  درست است که شورای روستا از لحاظ عمرانی تلاش زیادی میکشند که واقعا جای تقدیر و تشکر دارد
  ولی آمار سازی و گزارش خلاف واقع کار درستی نیست
  مثلا...روستای مهاجر پذیر..!!!!!روند افزایش جمعیت روستا...!!!
  ودر کل اگر کارها کلیشه ای نباشد و حواسها به همه مسائل ،فارق از مسائل جناحی و سیاسی باشد که.....
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد