• امروز چهارشنبه, 02 تیر 1400 - Wed 06 23 2021
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  روستاییان و عشایر بالای 70 سال سن بازنشسته می شوند

  451503 497

  دولت مکلف شد کلیه بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را که به سن 70 سالگی رسیده اند ، در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت 10 سال به صندوق مذکور بازنشسته نموده و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی ، مستمری به آنان پرداخت نماید.

   به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، عباس باقری با بیان این مطلب یادآور شد: قانون بازنشستگی پیش از موعد کشاورزان، روستائیان و عشایر برای اولین بار در سال 1393 در قالب طرح توسط تعدادی از نمایندگان مردم به مجلس شورای اسلامی ارائه و در سال 1395 توسط شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تائید شد و پس از آن دولت تدبیر و امید قانون را جهت اجراء ابلاغ کرده است.

  باقری اعلام کرد: براساس قانون بازنشستگی پیش از موعد تمامی بیمه‌شدگان عضو صندوق بیمه روستاییان و عشایر که در زمان ارائه تقاضای بازنشستگی پیش از موعد، دارای حداقل ۷۰ سال تمام سن و همچنین حداقل ده سال (۱۲۰ ماه‌) سابقه بیمه‌پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر باشند می‌توانند از مستمری ماهیانه بازنشستگی پیش از موعد، متناسب با سابقه پرداخت حق بیمه به این صندوق بهره‌مند شوند. 

  وی افزود: بر اساس این طرح بیمه‌شدگانی مجاز هستند تا مدارک لازم و فرم درخواست بازنشستگی پیش از موعد را تکمیل و ارائه دهند که در تاریخ تقاضا دو شرط حداقل سن و سابقه لازم را توامان داشته باشند. در نتیجه به درخواست‌هایی که شرایط مندرج در قانون را نداشته باشند ترتیب اثری داده نخواهد شد و این بیمه‌شدگان باید نسبت به بیمه‌پردازی در صندوق تا رسیدن به شرایط مذکور اقدام کنند.

  مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: از سوی دیگر باید به این موضوع توجه داشت که از سال اجرای این قانون هر ساله یک سال از حداقل سقف سنی کم خواهد شد و یکسال به حداقل سابقه بیمه‌پردازی اضافه می‌شود؛ به این معنا که در سال پنجم اجرای قانون حداقل سن بازنشستگی به 65 سال و حداقل سابقه به 15 سال خواهد رسید.

  لازم به ذکر است با ابلاغ قانون بازنشستگی پیش از موعد، از اول تیرماه شرط سنی برای متقاضیان جدید عضویت در صندوق حداکثر 50 سال تمام سن خواهد بود و افرادی که بیش از 50 سال سن دارند فقط تا آخر خرداد ماه فرصت دارند برای عضویت جدید اقدام نمایند.

  نظرات  

   
  علي
  0 #1 علي در تاریخ: دوشنبه 22 خرداد 1396 ، ساعت 01:03 ب ظ
  سلام
  طرح خوبيه اگه كسي هم پيدا بشه ، متوسط عمر 50 يا 60 شده ديگه كسي 70 سال عمر نمي كنه .
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد