• امروز دوشنبه, 07 مهر 1399 - Mon 09 28 2020
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  تجلیل از روحانی اعزامی به روستای باغ آسیا در ماه مبارک رمضان

  IMG 3128 طی مراسمی با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیار از حجت السلام محمدیان روحانی اعزامی اداره تبلیغات اسلامی مشهد به روستای باغ آسیا و سرکارخانم شریفی مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی مشهد تجلیل و قدردانی شد.

   حضور روحانیون اعزامی در ایام ماه رمضان،به شهرها و بویژه روستاها ، شب و روزهای این ماه را دلچسب تر می کند و روزه داران با حضور در مساجد و دوره های قرانی،دل های خود را از زنگار آلودگی ها پاک می کنند .

   هر ساله با آغاز ماه مبارک رمضان،روحانیون برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام، انجام برنامه های فرهنگی و مذهبی، پاسخ گویی به مسائل دینی و ... به روستای باغ آسیا اعزام می شود و امسال نیز اهالی باغ آسیا میزبان روحانی گرامی حجت الاسلام محمدیان و همسر ایشان سرکار خانم شریفی بودند

  از جمله فعالیت های حاج آقای محمدیان : برگزاری نماز جماعت در سه وعده صبح و ظهر و شب در مسجد جامع ، برگزاری کلاس های طب سنتی اخلاق احکام ، رفع سوالات فقهی و اخلاقی اهالی ، مشاوره تخصصی به خواهران و برادران و تجویز داروهای طب سنتی که مورد رضایت اهالی قرار گرفت و همچنین برگزاری کلاس کار با کودکان در شب های ماه مبارک رمضان که در ضمن بازی و فعالیت های جسمی به آموزش مسائل دینی و شرعی پرداخته میشد.

  سرکارخانم شریفی نیز حدود 70 ساعت کلاس های آموزشی شامل قرائت قرآن ، تصحیح روان خوانی و تصحیح قرائت نماز و کلاس های تربیتی شامل اخلاق و آیین همسرداری ، کلاس های احکام ،کلاس های فرهنگی ( کار با کودکان و نوجوانان ) و آموزش حدیث و بازی با کودکان با انگیزه بالا بردن سطح اعتقادات و اخلاقیات به سبک جدید برگزار کردند. برگزاری انواع مراسمات از جمله جشن میلاد امام حسن (ع) ، مراسم شب های قدر ، ذکر مصیبت درمناسبت های مختلف ، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر خواهران در مسجد آدینه از دیگر برنامه های ایشان بود.

  خانم شریفی در زمینه فعالیت های خود در ماه مبارک عنوان کردند : در این مدت 30 شبانه روزی که در خدمت خواهران باغ آسیا بودیم سعی شده است با برگزاری انواع کلاس ها و همچنین مشاوره های گروهی و فردی به خواهران با قوه الهی قدم در بهبود مسائل خانوادگی بگذاریم ، ان شاالله که توانسته باشیم وظیفه ی خود را انجام داده باشیم.

  از مبلغ متعهد و متدین حجت الاسلام و المسلمین محمدیان و همسر محترمشان سرکار خانم شریفی که با بهره مندی از انفاس قدسی قرآن کریم با درایت و بصیرت تمام در ماه صیام ، ماه سلامت نفس و ماه تنزیل الهی در خصوص اقامه ی نماز جماعت و آموزش  قرآن مجید  و فعالیت های فرهنگی  در باغ آسیا فضا را عطر آگین و سرشار از نور و معنویت نمودند تشکر و قدردانی می نماییم واز خالق علیم حکیم تکامل معنوی و معرفتی را در راه اعتلای تبلیغ و ترویج مسایل دینی و قرآنی مسالت داریم.

  IMG 3083

  IMG 3081

  IMG 3068

  IMG 3069

  IMG 3071

  IMG 3129

  IMG 3133

  IMG 3144

  نظرات  

   
  کبری
  0 #5 کبری در تاریخ: چهارشنب 23 تیر 1395 ، ساعت 03:04 ب ظ
  یکی از حکمای معروف گناباد در دوره معاصر مرحوم آقا شیخ محمد بیلندی فرزند شیخ زین العابدین بوده که از ابتدای جوانی برای تحصیل علوم عقلی و نقلی به مشهد مشرف شد و از آنجا به اصفهان رفته و از محضر اساتید معروف آنجا از قبیل آخوند ملا محمد کاشانی و جهانگیر قشقایی استفاده نموده و سپس در همانجا سکونت گزید و تا اخر عمر در مدرسه صدر اصفهان زندگی نموده و با حال تجرد گذرانید و متأهل نگردید.

  مرحوم شیخ محمد از زهد و تقوی و منازعت و عفت کامل برخوردار بود و در علوم معقول و منقول استاد بود ولی به علوم حکمت و معقول بیشتر علاقه داشت. حوزه درس او مرکز و مجمع فضلا و دانشمندان عصر بود و غالب شاگردان ایشان بعداً از اساتید و فضلاء بزرگ و معروف شدند و مانند واعظ معروف و حکیم شهید حاج میرزا آقا شیرازی و مرحوم حاج آقا حسینی شهشهانی و آقا جلال همائی استاد دانشگاه و غیر آنها بلکه حاضرین حوزه درس ایشان در همان موقع نیز از فضلای طلاب محسوب می شدند
   
   
  کبری
  0 #4 کبری در تاریخ: چهارشنب 23 تیر 1395 ، ساعت 02:04 ب ظ
  آیا وقفه انداختن در میان خواندن زیارت به دلیل بیان ذكر مصیبت توسط مداح با اشاره به محتوی و معنای زیارت عاشورا مانعی دارد؟
  اگر از اول به نحو متصل و همانطور که رسیده خوانده شود قطعاً به مضمون روایت زیارات عمل شده و اگر فاصله در حدّ متعارف باشد و محتوا و معنای زیارات را بهم نزند مانعی ندارد و تذکر محتوای زیارت به کسی که متوجه می‌شود اشکالی ندارد.
   
   
  کبری
  0 #3 کبری در تاریخ: چهارشنب 23 تیر 1395 ، ساعت 02:04 ب ظ
  سلام بر روحانی موثر روستا
  ای کاش مقیم می شد
  مردم را به عظمت عاشورا آشنا کنید. سید الشهدا علیه السلام را آنچنان که در بیان رسول خدا هست، به مردم معرفی کنید، تا یک عده عوام نگویند: اینها افراط در عزاداری است. آنچه مردم در عزاداری برای او انجام بدهند، همه تفریط است. این عزا افراط ندارد
   
   
  کبری
  0 #2 کبری در تاریخ: چهارشنب 23 تیر 1395 ، ساعت 02:04 ب ظ
  اگر يک دوره سال، هر ماه يك ختم قرآن برای امام زمان (علیه السلام) كردی، شب قدر كه دفتر عملت را نزد او می‌برند، وقتی نگاه كرد ديد كه تو يک سال هر ماه برای او يک ختم قرآن كردی، آيا آن سليمانِ عالم وجود كه تمام آنچه ۱۲۴ هزار پيغمبر از مناقب داشتند، همه در وجود اوست، آيا او با تو جوان چه خواهد كرد؟
  اين‌هاست كه از دست ما رفته. اين گوهرهاست كه عمر گذشته است و ما نفهميديم. اين مطلب اول .
  قرآن، آن هم قرآن فقط به اين قصد و به اين نيت: هديه به امام عصر قطب دائره‌ی امكان؛
  آن كسي كه «بيمنه رزق الوراء وبوجوده ثبتت الأرض والسماء» .
   
   
  کبری
  0 #1 کبری در تاریخ: چهارشنب 23 تیر 1395 ، ساعت 02:04 ب ظ
  به دیگران هم سفارش کنید، نماز صبح را که خواندید، یازده بار سوره (قل هو الله احد) را بخوانید، وقت خواب هم یازده بار این سوره را بخوانید، بین روز هم که بیکارید، راه می روید، این سوره را بخوانید، شما جوانها از حالا شروع کنید، بعد روحتان می شود اکسیر احمر، یک روز می بینی شب شده، صد تا سوره (قل هو الله احد) خواندی، آن وقت این صد تا سوره چه می کند؟ اولا: به حکم روایات متعدده هم از طرق عامه، هم از طرق خاصه، قرائت یک سوره (قل هو الله احد) ثلث تورات، ثلث انجیل، ثلث زبور، ثلث قرآن، حساب می شود، آن وقت سه سوره که خواندی، خدا به رحمت واسعه اش اجر تورات و انجیل و زبور و قرآن را به تو می دهد، این سوره را بخوانید، شروع کنید از امروز، همه را هم هدیه به امام زمان کنید، آن هدیه به امام زمان اثرش این است، که این سوره دیگر رد نمی شود.
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد