• امروز چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1400 - Wed 05 12 2021
 • شورای اسلامی روستای باغ آسیا

  همایش شیرخوارگان حسینی در باغ آسیا برگزار شد

  همزمان با فرارسيدن نخستين جمعه ماه محرم الحرام، همايش شيرخوارگان حسيني صبح جمعه درحسینیه باغ آسیا برگزار شد و مادران سوگوار ابا عبدا... کودکانشان را با نام و ياد کوچک ترين‌سرباز مولايشان در صحراي کربلا در آغوش گرفتند و نواي رباب تشنه غمديده را با لالايي هاي شان زمزمه کردند.

   در این همایش که به همت هیات عزاداران حسینی در مجتمع حسینیه باغ آسیا برگزار شد، مداحان و مرثیه سرایان در رثای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مرثیه سرایی و مادران به یاد حضرت علی اصغر (ع) سوگواری کردند. مادران عزادار با پوشاندن لباس عزا و پیشانی بندهای منقش به نام حضرت علی اصغر (ع) ،یا ابوالفضل العباس (ع) و یاحسین (ع) به تن و پیشانی نوزادان خود در سوگ شهدای کربلا و حضرت علی اصغر (ع) به ماتم نشستند.روی دست گرفتن نوزادان توسط مادران سوگوار، اشک هر بیننده ای را به یاد نوزاد شهید دشت کربلا جاری می کرد.مادران عزادار حسینی با خواندن لالایی یاد شهید خردسال مظلوم دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) را گرامی داشتند.

  نظرات  

   
  ج
  -1 #3 ج در تاریخ: سه شنبه 13 آبان 1393 ، ساعت 05:08 ب ظ
  ای کاش بجای اینکه ازفامیل های خودشان عکس بگیرندازهمه بچه هاعکس می گرفتن
   
   
  محسن
  +1 #2 محسن در تاریخ: یکشنبه 11 آبان 1393 ، ساعت 07:08 ب ظ
  با سلام
  با صادق موافقم
  اين براي روستا متاسفانه يك معضل بزرگ شده كه دوست دارن بعضي ها كه تعدادشون كم هم نيست به جاهاي شلوغ تر برن اما نمي دونن كه در خود روستا هم براي اين جور برنامه ها برنامه ريزي خوبي شده كه كساني كه در اين مجالس شركت بكنند از اونها نهايت استفاده رو ببرند و نمي دونن كه اگر استقبال از يك مراسم در يك روستا زياد باشه چقدر براي اون روستا اهميت داره بعنوان مثال شركت در انتخابات هست كه ما مي بينيم مردم خوب و متدين روستاي ما متاسفانه به شهر ها و روستاهاي مجاور مي رن و وقتي آمار روستا رو نگاه مي كنند مي بينند درصد راي دهندگان با درصد راي دهنده همخواني نداره به خاطر اينكه راي اونها در شهر يا روستايي ديگه اي ريخته شده كه جا دارد در اين مورد مخصوصاً در اين شب ها اطلاع رساني بشه و مردم در اين زمينه آگاهي داشته باشند در صورتي كه شوراي محترم داره تلاشش رو بدين صورت انجام ميده ما هم همكاري كنيم و به اين طريق به اونها كمك كنيم .
  با تشكر از كليه كساني كه به خاطر روستا زحمت مي كشند مخصوصاً در اين ايام محرم
   
   
  صادق
  0 #1 صادق در تاریخ: یکشنبه 11 آبان 1393 ، ساعت 08:08 ق ظ
  با تشكر از مديرت سايت
  خيلي ها بودن كه بچه هاشون رو برده بودند مصلاي گناباد اما غافل از اينكه اين مراسم در روستا با شور و حال و هواي خاص خودش برگزار ميشه اين عكسها هم گوياي اينكه واقعاً مراسم خوبي بوده موفق باشيد
   

  ارسال نظر

  کد امنیتی
  بارگزاری مجدد